Artykuł prasowy
- Tekst sformatowany
- Tekst bez formatowania
Lombard? Sprawdź, jak to działa!
"Lombard. Życie pod zastaw" – sprawdź, jak to działa!
Odkrywamy smaczki na temat serialu, który pokochały miliony polskich widzów!
Na planie "Lombardu" zagrało sporo różnych zwierząt, m.in.: wąż, rybki, homar, kot, kilkanaście psów, papuga, kurczaczek, czy koń. Wszystkie sceny z ich udziałem były tymi, które ekipa kręciła najdłużej. Przez 12. sezonów "Lombardu" przewinęło się blisko 6 000 rekwizytów, a wśród najdziwniejszych znalazły się m.in.: diament z włosów, staroświecki nocnik, na którym siedział marszałek Piłsudski (tak twierdził klient), obraz namalowany pastą do zębów, bursztynowe szachy, kość dinozaura czy prankser w przebraniu goryla.
Jednym z bohaterów serialu jest Karol (Jerzy Górski), czyli Lolek. Skąd taka ksywa? Otóż jak Lolek był mały, długo nie wymawiał litery "r". Przedstawiał się jako Kalol. Kalol – Lol – Lolek. Mama tak na niego mówiła. Koledzy usłyszeli. Najpierw mieli ubaw, a potem tak zostało. Jak już jesteśmy przy bohaterach serialu i wcielających się w nich aktorach, to nie wszyscy wiedzą, że grający policjanta "Betona" Dominik Dąbrowski, w rzeczywistości również był policjantem. Z kolei Eni Ostrowska - serialowa Kaśka - jest piosenkarką. Dominika Skoczylas, czyli Andżela i grający Jezioraka Jerzy Skoczylas, nie są spokrewnieni, mimo tak samo brzmiącego nazwiska. Aktorzy "Lombardu" musieli też nabyć specjalne umiejętności - np. grający Mariusza Michał Chorosiński przeszedł specjalne szkolenie z tego, jak się robi próbę kwasową złota.
"Lombard. Życie pod zastaw" zdobył w swojej kategorii 5 Telekamer Tele Tygodnia, w tym Złotą oraz Specjalną Jubileuszową Telekamerę na 25-lecie Plebiscytu.
"Lombard. Życie pod zastaw" - oglądaj od poniedziałku od piątku o 19:00, na TV Puls.
Więcej o serialu tutaj
Kontakt dla mediów: Agnieszka Winiarska, awiniarska@pulstv.pl
Lombard? Sprawdź, jak to działa! "Lombard. Życie pod zastaw" – sprawdź, jak to działa! Odkrywamy smaczki na temat serialu, który pokochały miliony polskich widzów! Na planie "Lombardu" zagrało sporo różnych zwierząt, m.in.: wąż, rybki, homar, kot, kilkanaście psów, papuga, kurczaczek, czy koń. Wszystkie sceny z ich udziałem były tymi, które ekipa kręciła najdłużej. Przez 12. sezonów "Lombardu" przewinęło się blisko 6 000 rekwizytów, a wśród najdziwniejszych znalazły się m.in.: diament z włosów, staroświecki nocnik, na którym siedział marszałek Piłsudski (tak twierdził klient), obraz namalowany pastą do zębów, bursztynowe szachy, kość dinozaura czy prankser w przebraniu goryla. Jednym z bohaterów serialu jest Karol (Jerzy Górski), czyli Lolek. Skąd taka ksywa? Otóż jak Lolek był mały, długo nie wymawiał litery "r". Przedstawiał się jako Kalol. Kalol – Lol – Lolek. Mama tak na niego mówiła. Koledzy usłyszeli. Najpierw mieli ubaw, a potem tak zostało. Jak już jesteśmy przy bohaterach serialu i wcielających się w nich aktorach, to nie wszyscy wiedzą, że grający policjanta "Betona" Dominik Dąbrowski, w rzeczywistości również był policjantem. Z kolei Eni Ostrowska - serialowa Kaśka - jest piosenkarką. Dominika Skoczylas, czyli Andżela i grający Jezioraka Jerzy Skoczylas, nie są spokrewnieni, mimo tak samo brzmiącego nazwiska. Aktorzy "Lombardu" musieli też nabyć specjalne umiejętności - np. grający Mariusza Michał Chorosiński przeszedł specjalne szkolenie z tego, jak się robi próbę kwasową złota. "Lombard. Życie pod zastaw" zdobył w swojej kategorii 5 Telekamer Tele Tygodnia, w tym Złotą oraz Specjalną Jubileuszową Telekamerę na 25-lecie Plebiscytu. "Lombard. Życie pod zastaw" - oglądaj od poniedziałku od piątku o 19:00, na TV Puls. Więcej o serialu tutaj